Książki podróżnicze
Czytać z przyjemnością

Książki podróżnicze

Książki o tematyce podróżniczej są niewątpliwie bardzo chętnie kupowane. Oprócz znakomitych treści i świetnych fotografii, książki te wprowadzają nas w egzotyczne miejsca widziane okiem podróżnika. Wydania podróżnicze mogą być rewelacyjnym prezentem zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych.

O swoich ciekawych podróżach pisze dziennikarka Beata Pawlikowska. Jej książki można zaliczyć do literatury kobiety dla kobiet. W “Dziennikach z podróży” Beata Pawlikowska lekkim i przyjaznym językiem opisuje odległe miejsca, kulturę i zwyczaje mieszkańców. “Blondynka w Indiach”, “Blondynka śpiewa w Ukajali” to tylko niektóre z serii świetnych w odbiorze relacji podróżniczki. Zwiedzając głównie Amerykę Południową i Amazonię, dziennikarka przedstawia fakty historyczne, geograficzne oraz obyczaje i kuchenne preferencje ludów tam zamieszkujących.

Dla fanów bardziej ekstremalnych podróży polecić można książkę “Duchy K2. Epicka historia zdobycia szczytu” Micka Conefrey’a. To niesamowita opowieść o trudach wspinaczek wysokogórskich na ośmiotysięcznik K2, który u alpinistów od lat wzbudza ciekawość i potrzebę zdobycia . Książka jest dokumentem opisującym historie wielu z nich, napisanym na podstawie wywiadów z rodzinami oraz pamiętników i opowieści żyjących jeszcze członków zespołów. W swojej opowieści autor ukazuje heroiczną odwagę ludzi, dla których K2 było wyzwaniem i marzeniem. To historia o tragedii, ambicji i ogromnej odwadze powiązanej czasem z obsesją.