Beata Pawlikowska
Kobiety dla kobiet

Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska jest niewątpliwie jedną z barwniejszych postaci w świecie książek. Dziennikarka radiowa i pasjonatka podróży i kuchni rozpala w czytelnikach chęć poszerzania horyzontów. Jako pisarka, Pawlikowska sprawdziła się w wielu dziedzinach literackich. Poprzez opisy swoich wypraw stała się jedną z cenionych autorek i jej książki podróżnicze zachwycają odbiorców.

W serii “Blondynka w podróży” dziennikarka na wesoło ukazuje piękno egzotycznych miejsc.

Swoje książki wzbogaca zdjęciami i rysunkami własnego autorstwa. Jako osoba wzbudzająca ciekawość Pawlikowska jest postacią niezwykle pozytywną, która zaraża czytelników radością życia i pozytywnym myśleniem. Napisała nawet “Kurs pozytywnego myślenia”, który dzieli się na tomy, m.in. “Moja wewnętrzna moc”, “Wierzę w szczęście”, “Sięgam po odwagę” czy “Jestem dyrektorem mojego życia“. Jest zdecydowanie promotorem książek dla kobiet i do nich głównie kieruje swoje książki.

W “Księdze dobrych myśli” pisarka zawarła 365 nowych życiowych kodów na cały rok. Są to teksty i sentencje, które mają pomóc czytelnikom spojrzeć na świat, otaczających ludzi i siebie samego w sposób życzliwy. Mają być motorem do konstruktywnego działania. Księga z pewnością spodoba się również męskiej grupie odbiorców. Każdy może zastanowić się nad sobą i wdrożyć w życie kilka łatwych zasad, pomagających wzbudzać optymizm, radość i wewnętrzną równowagę. Wyznaczanie celów, akceptacja siebie samego, konsekwencja w działaniu i wytrwałość przydadzą się każdemu.

Zaglądając do jej twórczości znajdziemy również coś dla najmłodszych. “Baśnie dla dzieci i dorosłych” to zbiór baśni, legend i podań. Kolorowe ilustracje sprawiają, że można je czytać z przyjemnością, tym bardziej, że wykonane są ręką autorki.

W biblioteczce pod nazwiskiem dziennikarki nie zabraknie perełek dla miłośników kuchni, a jej książki kulinarne to majstersztyk połączenia ciekawych autorskich przepisów, zdjęć i oczywiście akcentu z podróży po świecie.