Agnieszka Lis
Kobiety dla kobiet

Agnieszka Lis

Agnieszka Lis jest z wykształcenia pianistką i dziennikarką. Jest osobą bardzo wrażliwą na problemy życia codziennego, które dotykają każdego. Wrażliwość tą ukazuje w twórczości pisarskiej, a jej książki pełne są empatii i zrozumienia. Historie, o których czytamy w powieściach Agnieszki Lis dotyczą zwykłych ludzi, matek i ojców, dzieci, przyjaciół.

“Karuzela”, to pełna ciepła opowieść o walce z chorobą. Autorka w subtelny sposób ukazuje historię Renaty i jej rodziny w walce o powrót do normalności. Historia z życia jednej rodziny, która może dotyczyć każdego z nas…

W powieści “Jutro będzie normalnie” spotykamy współczesną kobietę, mamę czternastoletniego syna, której życie nie rozpieszcza. Brak rodziców, problemy w pracy, mąż, który zdradza. A do tego teściowa o trudnym charakterze. Optymistycznie patrząca w przyszłość bohaterka poddaje się fanaberiom teściowej, pomimo świadomości, że mogłaby się zbuntować. Frustracja jednak przychodzi…

Opowieść ta to wciągająca historia z bohaterką, z którą niejedna z czytelniczek może się utożsamić.

“Pozytywka” jest książką, którą czyta się jednym tchem. Jest jedną z tych książek z szuflady, która pozostawia dużo refleksji. Hierarchia wartości, pytanie co jest w życiu ważne, motywacja i determinacja występują tutaj obok siebie.

Świetna lektura dla młodzieży, bo porusza niemal wszystkie aspekty życia; ślub, karierę, zdrady, romanse, śmierć i żałobę. Losy głównej bohaterki Moniki zależą od niej, od jej metamorfozy jako kobiety i jako osoby.