Jackie Collins
Kobiety dla kobiet

Jackie Collins

 

Jackie Collins, a właściwie Jacqueline Jill Collins to znana brytyjska pisarka, głównie z powieści sensacyjno-obyczajowych. Swoją sławę zawdzięcza książkom, w których opisuje bogate, pełne przepychu luksusowe życie gwiazd Hollywood.

O losach niepokornej córki sławnego producenta filmowego i innych młodych bohaterów dowiemy się z książki “Dzieci Hollywood”. Jordanna poszukuje prawdziwej miłości, aktor Bobby żyjący w cieniu sławnego ojca-aktora zmaga się z uczuciami nienawiści. Rodzice goniący za sławą i pieniędzmi, zaniedbujący swoje dzieci, narkotyki, alkohol i seks – to codzienność społeczności tego owianego chwałą miejsca. Życie społeczności zmienia się, gdy pojawia się maniakalny morderca, poszukujący zemsty na kobietach.

Jako kobieta dla kobiet Collins pisała o Hollywood i jego mrocznych zakamarkach.

“Żony z Hollywood”, powieść z gatunku kryminał i sensacja, opowiada o środowisku filmowym Los Angeles, gdzie pieniądze, bogactwo i seks są głównym motorem działania młodych ludzi, żądnych sukcesu i władzy za wszelką cenę.

Świat wielkiego show-biznesu i władza jest tematem romansu sensacyjno-obyczajowego “Zabójcze sekrety”. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w latach czterdziestych. Powiązania biznesmena Michaela Castelli z mafią czasu dają o sobie znać pomimo upływu czasu. Jego córka Madison, z zawodu dziennikarka, pragnie poznać prawdę o śmierci matki, której nigdy nie spotkała. Zemsta, strach i pragnienie poznania prawdy dominują w tej historii o kryminalistach, podejrzanych interesach i zbrodni.

Niewątpliwie jednym z bestsellerów Collins jest „Bogini zemsty”. Jak przystało na wielką pisarkę, mamy tu kolejną historię kobiet i mężczyzn żyjących w świecie śmietanki towarzyskiej i uwikłanych w intrygi, romanse, zdrady i porachunki. Jest to kolejna z cyklu “Lucky Santangelo” opowieść o amerykańskim środowisku filmowo-biznesowym.

Lucky Santangelo jest kobietą sukcesu, piękną, zakochaną i kochaną. Jej dorosłe już dzieci nieźle radzą sobie na własnej drodze życia. Córka Max, osiemnastoletnia i niepokorna przejawia wiele cech charakteru matki, syn Bobby jest właścicielem klubów nocnych. Lucky zarządza centrum rozrywkowym w Las Vegas, w skład którego wchodzą kasyno, hotel i luksusowe apartamenty. Na nieszczęście kompleks ten staje się obiektem zainteresowania multimilionera z Bliskiego Wschodu. Syn króla Akramszaru i amerykańskiej tancerki płeć piękną uważa za drugorzędne istoty do zaspokajania potrzeb seksualnych mężczyzn i prokreacji. Armand Jordan to człowiek bezkompromisowy i patrzący z pogardą na kobiety, który zrobi wszystko, aby osiągnąć swój cel.

Jackie Collins była niewątpliwie dobrą obserwatorką. Fikcyjni bohaterowie jej historii dla czytelnika stają się postaciami prawdziwymi, ich losy wzruszają i budzą ciekawość. W książkach autorki nie mogło zabraknąć akcentu muzycznego, który pojawił się w “Gwieździe rocka”.

Bohaterem książki jest szanowany potentat płytowy Marcus Citroen. Zbierając fundusze dla gubernatora, Marcus wydaje w swojej posiadłości w Malibu przyjęcie, na którym mają pojawić się trzy gwiazdy: powracający po wypadku na scenę czarnoskóry Bobby Mondella, Rafaella, wschodząca gwiazdka oraz ceniony angielski gitarzysta Kris Phoenix. Jesteśmy świadkami ich drogi do sławy, niepowodzeń i wzlotów. Niechęć i miłość są nierozłączną częścią całej drogi, na końcu której czeka ich przeznaczenie.