Biografia
Książki z szuflady

Biografia

Dla wielu z nas przeczytanie biografii osoby, którą znamy, lubimy i podziwiamy to jak wisienka na torcie urodzinowym. To wspaniałe uczucie móc dowiedzieć się jak najwięcej o życiu, pasjach, miłościach czy tragediach naszych bohaterów, autorytetów, gwiazd kina, estrady, literatów, naukowców czy sportowców. Biografię każdy będzie czytać z przyjemnością, a wzloty i upadki, ciekawostki z życia, o których się dowiadujemy, pozwalają czytelnikom utożsamić się z postacią. Łatwiej jest zrozumieć, jak często życie w blasku fleszy naznaczone było cierpieniem i bólem.

O życiu wspaniałej młodej aktorki, którą śmierć zabrała zbyt wcześnie, bo w wieku 36 lat, dowiedzieć możemy się z książki “Ania. Biografia Anny Przybylskiej” napisanej wspólnie przez Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego. Biografia Anny Przybylskiej jest to portret energicznej kobiety, żony, matki i artystki, która przed kamerą tryskała swą naturalnością, a w domu rodzinnym zamieniała się w zwyczajna mamę.

Doczekaliśmy się biografii kobiety równie niezwykłej, kobiety podróżnik, która całe życie poświeciła podróżom i dzikim zwierzętom. Roman Warszewski w książce “Dzikowska. Pierwsza biografia legendarnej podróżniczki”, opowiada o kobiecie, która wraz z mężem Tony Halikiem zwiedziła niemal cały świat. Program telewizyjny Pieprz i wanilia, który Dzikowska tworzyła wraz z mężem nie schodził z ekranu przez wiele lat i był długo jedynym źródłem relacji z dalekich wypraw w czasach komunistycznej Polski.

Jej książki podróżnicze znalazły wielbicieli w całej Polsce.